Stockholm, 05.09.1967

5-go września 1967 roku, w Sztokholmie w Studio 4 Radiohuset, Jimi Hendrix Experience zagrał "na żywo" z udziałem publiczności około 32-minutowy program składający się z 8 utworów. Emisja miała miejsce następnego dnia, 6-go sierpnia, 5.30-6.00 PM na kanale P 3 szwedzkiego radia.

Ten radiowy koncert jest ważny głównie z tego względu, iż, oprócz Monterey, jest to jedyny w całości profesjonalnie zarejestrowany występ Hendrix'a z 1967 roku.
Poza tym Jimi jest tu w świetnej formie, zapowiada wszystkie utwory, cieszy się swoją muzyką - chce mu się grać. Zespół 18 sierpnia wydał swój 4-ty singiel "The Burning Of The Midnight Lamp" ("The STP with LSD" na str. B) i teraz po raz pierwszy wykonuje utwór na żywo. Utwór nie wejdzie na stałe do repertuaru koncertowego (znajdzie się później na podwójnym LP "Electric Ladyland"), co czyni koncert tym bardziej wyjątkowym.
W porównaniu z Monterey, gdzie Hendrix zagrał także 8 utworów, tu znajdziemy więcej materiału autorskiego - w Monterey 4 covery, w Sztokholmie 2 (powtórzą się 4 utwory).
Właściwa kolejność to:
1. Stg. Pepper's Lonely Hearts Club Band
2. Hey Joe
3. I Don't Live Today
4, The Wind Cries Mary
5. Foxy Lady
6. Fire (Let Me Stand  Next To Your Fire)
7.The Burning Of The Midnight Lamp
8. Purple Haze
Cały koncert i ostatni utwór,"Purple Haze" (w 4-ej minucie), Jimi kończy tymi samymi słowami, które zamykały tytułowy utwór i całą płytę "Are You Experienced': "Not necessarily stoned, but beautiful".
Właściwą kolejność utworów podaje Ben Valkhoff w "Plug Your Ears...) z 1993 roku (w "Eyewitness" pominął występ, widocznie nie uznając go za koncert jako taki). Taką samą kolejność, przytaczając wszystkie zapowiedzi Hendrix'a, zamieszcza Tony Brown w "Jimi Hendrix. Concert Files" z 1999 roku, natomiast John McDermott w wydawałoby się miarodajnym "Ultimate Hendrix" z 2009 roku przenosi "Fire" na miejsce 4-e, przed "The Wind Cries Mary". 
Właściwą kolejność znajdziemy na CD 15 w box'ie "Moonbeams And Fairytales" i chyba w najbardziej polecanej jakości.

Występ ze Sztokholmu pojawił się na oficjalnie wydanym w 1990 roku (i wycofanym ze sprzedaży w roku następnym) 4-płytowym zestawie "Stages", jednak z inną kolejnością utworów. McDermott zarzuca Alan'owi Douglas'owi, że na "Stages" opublikował kopię z jakiegoś bootlegu, informując jednocześnie, że wkrótce po przejęciu praw do muzyki Jimi'ego przez Experience Hendrix w 1995 roku Eddie Kramer odkrył oryginalne taśmy, co ciekawe, tylko z 2-ma utworami: "Stg. Peppr's..." i "Burning Of The Midnight Lamp", które opublikowane zostały na początku CD 2 "purpurowego box'u" z 2000 roku. W jakiś cudowny sposób odnalazła się później taśma z "The Wind Cries Mary", które weszło na CD 2 "West Coast Seattle Boy" - zobaczymy, czy doczekamy się "odkrycia" całości ?



Okładka box'u

Front CD 1

Tył CD 1 - zmieniona kolejność utworów



NO MORE ROLLING STONE (2 CD) - 2004 i 2008


Front okładki

Tył okładki PPH Rec. 2004 - kolejność jak na "Stages"

Tył okładki SCM Rec. 2008 - kolejność jak na "Stages"



Okładka box'u

Okładka CD 3

Tył CD 3 - na kopercie nie podano wszystkich utworów, jednak w rzeczywistości znajdują się tu wszystkie w kolejności jak na "Stages" - na zakończenie przez chwilę słychać głos prezentera radiowego kończący audycję. Do płyty dodano 4-minutowy wywiad z dnia koncertu.




Okładka box'u

Okładka CD 15

Tył CD 15 - właściwa kolejność utworów + wywiad



Front box'u

Tył box'u

Na CD 1 ułożono odmienną od wszystkich innych kolejność utworów:
05.09. - Radiohuset Stockhplm
1. Sergeant Peppers Lonely Hearts Club Band
2. The Wind Cries Mary
3. Foxy Lady
4. Fire
5. Hey Joe
6. I Don't Live Today
7. Burning Of The Midnight Lamp
8. Purple Haze

Komentarze

Popularne posty