NEWS: "Electric Ladyland" 50th Anniversary Box Set
Źródło i oryginalny tekst: oficjalna strona Experience Hendrix, L.L.C.
"Electric Ladyland" 50th Anniversary Box Set zawiera:
- nowy 5.1-kanałowy miks dźwięku surround Eddiego Kramera,
- dźwięk stereo o wysokiej rozdzielczości 24 bity / 96 kz,
- rozbudowany film dokumentalny na temat tworzenia przełomowego nagrania + wcześniej niewydane dema i alternatywne ujęcia,
- niewydany album koncertowy
9 listopada 2018 r. z okazji 50. rocznicy wydania dzieła Jimi Hendrix Experience "Electric Ladyland", Experience Hendrix, L.L.C. i Legacy Recordings (dział katalogowy Sony Music Entertainment), wypuszczają zestaw Deluxe Edition.
Dostępny jako zestaw:
1 Blu-ray + 3 CD
oba pakiety zawierają oryginalny podwójny album, niedawno zremasterowany przez Berniego Grundmana z oryginalnych taśm analogowych. Dla zestawu LP, Grundman przygotował analogowy bezpośredni transfer płyty na dysk winylowy, zachowując autentyczność. W zestawie znajduje się także Electric Ladyland: The Early Takes, w którym prezentowane są dema i nakłady studyjne z tego okresu w karierze Hendrixa oraz nowa miks 5.1 surround z całego oryginalnego albumu autorstwa Eddiego Kramera. Jest to pierwszy i jedyny raz, kiedy zostało to zrobione z albumem studyjnym Hendrixa, i daje słuchaczom oryginalne miksy stereo w nieskompresowanym dźwięku 24-bit / 96 kz wysokiej rozdzielczości.
Jimi Hendrix Experience: Live At the Hollywood Bowl 9/16/68,to kolejny ekskluzywny komponent, który jest częścią oficjalnej serii bootlegów Experience Hendrix's Dagger Records. Nagranie, które nigdy wcześniej nie było dostępne, oddaje zespół i rosnącą ekscytację, która miała miejsce na kilka tygodni przed wydaniem Electric Ladyland. Blu-ray zawiera także uznany dokument pełnometrażowy At Last ... The Beginning: The Making of Electric Ladyland.
Na koniec, wydanie Electric Ladyland Deluxe Edition zawiera kolorową, 48-stronicową książkę zawierającą odręczne słowa, wiersz i instrukcje Jimi'ego do jego wytwórni, a także nigdy wcześniej opublikowane zdjęcia z sesji nagraniowych, które zostały nakręcone przez samego Eddiego Kramera.
"Zawsze marzyłem o miksowaniu Electric Ladyland w 5.1-kanałowym dźwięku przestrzennym" - mówi Eddie Kramer, który zaprojektował każdy album Hendrixa wyprodukowany w swoim życiu, a także wyprodukował lub współprodukował niemal wszystkie jego pośmiertne materiały.
"Zawsze uważałem, że jest to idealne rozwiązanie dla tego rodzaju rzeczy, które ja i Jimi staraliśmy się zrobić w 1968 roku. Tętniące emocje, kiedy zakończyliśmy pierwszy mix dźwięku" Voodoo Child (Slight Return) ", były wyczuwalne. To było niezwykłe doświadczenie-kalambur przeznaczony. Traktowalismy tę piosenkę jako test dźwięku przestrzennego, a gdy tylko to usłyszałem, przypomniałem sobie te chwile, kiedy Jimi i ja miksowaliśmy stereofoniczny album, śmiejąc się z naszych prób odnalezienia tego "nieuchwytnego" brzmienia."
Blu-ray "Electric Ladyland" Edycja Deluxe będzie zawierała miks 5.1-surround - po raz pierwszy dla studyjnych nagrań Hendrixa.
Nowa okładka - zdjęcie Lindy (McCartney) Eastman zespołu i dzieci z posągu Alicji w krainie czarów w nowojorskim Central Parku - to wybór zdjęć Hendrixa do okładki albumu. Zdjecie zostało przeniesiony do wnętrza amerykańskiej wersji Reprise Records, wydrukowanej w czerni i bieli. Brytyjska wersja albumu wydana przez Track Records nie zawierała w ogóle zdjęcia, a zamiast tego znalazła zdjęcie z 19 nagimi kobietami, którego Hendrix nie akcetował. Po raz pierwszy zdjęcie Lindy Eastman w pełnym kolorze zdobi okładkę Electric Ladyland, zgodnie z oryginalną wizją Jimiego Hendrixa.
Trzeci album Jimi Hendrix Experience, "Electric Ladyland" był ostatnim albumem studyjnym Hendrixa, który ukazał się podczas życia ikony gitary i odzwierciedla jego skrupulatne zaangażowanie w każdy aspekt jego tworzenia. W swoim eseju, zawartym w pełnokolorowej książce 12 "x 12", która pojawia się w zestawie, weteran Rolling Stone, David Fricke, twierdzi: "Na Electric Ladyland Hendrix jest gitarzystą na wizualnym, obrazowym szczycie w swojej grze i jego eksploracji nagrania. studio jako instrument kompozycji i narracji. "
Pierwotnie wydany 16 października 1968 roku "Electric Ladyland" jest źródłem takich legendarnych utworów Hendrixa, jak "All Along The Watchtower", "Voodoo Child (Slight Return)", "Crosstown Traffic" i "Burning of the Midnight Lamp" i jest powszechnie uznawany za najbardziej w pełni zrealizowany, spójny projekt w całej jego karierze. Był to jedyny album Hendrixa, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard i jest bezsprzecznie ukoronowaniem The Jimi Hendrix Experience . LP podkreślił zdolności Hendrixa jako wokalisty, autora piosenek, gitarzysty i producenta. Pozostaje najpopularniejszym albumem, najlepiej sprzedającym sie poza Stanami Zjednoczonymi, wyprzedzając debiutancki album LP "Are You Experienced".
Znany z tego, że był pierwszym albumem wyprodukowanym i wyreżyserowanym przez Jimi'ego Hendrixa, "Electric Ladyland" został w dużej mierze nagrany po tym, jak Hendrix oddzielił się od Chasa Chandlera - byłego członka grupy Animals, który znalazł Hendrixa w Nowym Jorku i przywiózł go do Wielkiej Brytanii, współzarządzając jego karierą i produkując pierwsze dwa albumy Experience.
Na LP pojawiają się także inni muzycy, a mianowicie Steve Winwood, Chris Wood i Dave Mason of Traffic, Jack Casady z Jefferson Airplane (bas na "Voodoo Chile") oraz przyszły kolega Hendrixa z zespołu Band of Gypsys, Buddy Miles (perkusja na " Rainy Day, Dream Away " i " Still Raining, Still Dreaming "). W wyniku narastającego napięcia między basistą Hendrixa i Noelem Reddingem (z którym rozstał się w następnym roku), Hendrix podjął się gry na basie w większości piosenek, w tym w coverze Boba Dylana "All Around the Watchtower", który jako jedyny singiel Jimi Hendrix Experience dotarł do pierwszej dwudziestki listy Billboard. Cover ten powszechnie uważany jest za jedną z największych interpretacji, jakie kiedykolwiek nagrali, Dylan przyznał w 1995 r., że Hendrix "znalazł rzeczy, o których inni by nie pomyśleli. Prawdopodobnie poprawił ją dzięki przestrzeniom, z których korzystał". W 1974 roku Dylan zademonstrował ostateczny szacunek, kiedy zaczął używać szablonu Hendrixa do wykonania własnej piosenki.
Electric Ladyland: The Early Takes zawiera dema do pomysłów na piosenki. Hendrix nagrał się na maszynie taśmowej Teac na szpuli na początku 1968 r., A także na wczesnych sesjach w Sound Center i Record Plant w Nowym Jorku. Wcześniej niepublikowane wersje "Angel Caterina" i "Little Miss Strange" to gościnnie występy Buddy'ego Milesa i Stephena Stillsa. "Long Hot Summer" przedstawia Hendrixa i Mitcha Mitchella z Alem Kooperem na fortepianie oraz "At Last. . . the Beginning " jest wczesną wersją tego, co stanie się w "And The Gods Made Love". Demo Jimi'ego, nagrane w marcu 1968 roku podczas pobytu w Drake Hotel na Manhattanie, zawierały formatywne wersje klasycznych piosenek, takich jak" Voodoo Chile " i " Gypsy Eyes ", a także fascynujące szkice piosenek, takich jak" Angel " i " My Friend ", które pomimo swojej jakości nie stworzyły albumu.
Electric Ladyland Deluxe Edition zawiera niepublikowany wcześniej album koncertowy Jimi Hendrix Experience: Live At the Hollywood Bowl 9/14/68, część oficjalnej serii bootlegów Experience Hendrix. Ten album koncertowy dokumentuje ich triumfalny koncert w Los Angeles, który odbył się kilka tygodni przed wydaniem "Electric Ladyland". Niedawno odkryta dwu-ścieżkowa płyta rezonansowa rejestruje energię, która miała publiczność w takim szale, że wielu koncertowiczów wskoczyło do odbijającej puli, która oddzielała estradę od siedzeń. Live At the Hollywood Bowl 9/14/68 zawiera wybór z wszystkich trzech albumów Experience, a także cover przeboju Cream "Sunshine of Your Love". Towarzysząca książka jest wypełniona niepublikowanymi zdjęciami, które śledzą zespół w Bowl, od popołudniowej próby, za kulisy do samego występu.
At Last ... The Beginning: The Making of Electric Ladyland dokumentuje stworzenie legendarnego podwójnego albumu. Niektórzy z najbliższych współpracowników Jimi'ego widzą na ekranie swoje pierwsze wspomnienia o Hendrixie i projekcie, w tym basistę JHE Noela Reddinga, perkusistę Mitcha Mitchella, menedżera Chasa Chandlera; Buddy Miles, Jack Casady, Steve Winwood, Dave Mason i inni uczestnicy sesji Electric Ladyland. Jedną z głównych atrakcji programu są pokazy Eddiego Kramera, który omawia techniki Hendrixa, Mitchella i Reddinga wykorzystywane przy nagrywaniu albumu, odtwarzając niektóre oryginalne taśmy wielościeżkowe, aby zilustrować ten proces. At Last ... The Beginning: Making of Electric Ladyland to definitywne opowiadanie historii.
48-stronicowa pełnokolorowa książka zawiera eseje krytyka muzycznego Davida Frickego i producenta Johna McDermotta. Wypełniają go szczegółowe informacje dotyczące nagrań oraz niepublikowane zdjęcia, w tym wiele wykonanych przez Eddiego Kramera podczas nagrywania albumu. Fani rzadko oglądają odręczne teksty i instrukcje Hendrixa dla wytwórni Warner Bros na ten album, zaczerpnięte z jego osobistego notatnika, a także oryginalne wewnętrzne notatki Warner Bros. i alternatywne okładki tego albumu.
Electric Ladyland Deluxe Edition includes:
Electric Ladyland – original album remixed by Eddie Kramer in 5.1 Surround Sound
Side A
1) … And the Gods Made Love
2) Have You Ever Been (To Electric Ladyland)
3) Crosstown Traffic
4) Voodoo Chile
Side B
1) Little Miss Strange
2) Long Hot Summer Night
3) Come On (Part I)
4) Gypsy Eyes
5) Burning of the Midnight Lamp
Side C
1) Rainy Day, Dream Away
2) 1983….(A Merman I Should Turn To Be)
3) Moon, Turn the Tides….Gently Gently Away
Side D
1) Still Raining, Still Dreaming
2) House Burning Down
3) All Along the Watchtower
4) Voodoo Child (Slight Return)
At Last…The Beginning: The Making of Electric Ladyland: The Early Takes
Side A
1) 1983…(A Merman I Should Turn To Be)
2) Voodoo Chile
3) Cherokee Mist
4) Hear My Train A Comin’
Side B
1) Angel
2) Gypsy Eyes
3) Somewhere
4) Long Hot Summer Night [Demo 1]
5) Long Hot Summer Night [Demo 3]
6) Long Hot Summer Night [Demo 4]
7) Snowballs At My Window
8) My Friend
Side C
1) At Last…The Beginning
2) Angel Caterina (1983)
3) Little Miss Strange
4) Long Hot Summer Night [Take 1]
5) Long Hot Summer Night [Take 14]
Side D
1) Rainy Day, Dream Away
2) Rainy Day Shuffle
3) 1983…(A Merman I Should Turn To Be)
Jimi Hendrix Experience: Live At The Hollywood Bowl Sept. 14, 1968 (Dagger Records)
Side A
1) Introduction
2) Are You Experienced
3) Voodoo Child (Slight Return)
Side B
1) Red House
2) Foxey Lady
3) Fire
Side C
1) Hey Joe
2) Sunshine of Your Love
3) I Won’t Live Today
Side D
1) Little Wing
2) Star Spangled Banner
3) Purple Haze
At Last… The Beginning: The Making of Electric Ladyland documentary (Blu-ray)
- Uncompressed LPCM Stereo 24b/96k
- Uncompressed LPCM 5.1 Surround 24b/96k
- DTS-HD Master Audio 5.1 Surround 24b/96k
Komentarze
Prześlij komentarz